Araç Kiralama Fiyatları İstanbul

Araç Kiralama Fiyatları İstanbul

8 Ekim 2018 0 Yazar: admin

Bugünkü konumuz kurumsal araç kiralama İstanbul. Rent a car firmaları ile büyük holding sahipleri aynı anda kara geçmeye çalışıyorlar. Bunun nasıl olduğunu ben de merak ediyorum. Şirketler araç alma kirala mottosunu uygularken araba kiralamanın çok daha uygun fiyata geldiğini söylüyorlar. Rent a car firmaları ise arabaları yıllık olarak şirketlere nasıl ucuza veriyorlar ona bir bakalım.

Öncelikle günlük araç kiralama İstanbul fiyatları listesine bir bakalım. Bir Ford Fiesta arabanın günlük kirası 250 TL olsun. 2 günlük kira bedeli ise 400 TL olsun. Aylık bir araçtan 6,000 TL kazanıyorlar. Yıllık olarak da 72.000 TL yapar ama yıllık araç kiralama olacağı için hadi 50,000 TL diyelim. Rent a car firması arabanın sigorta ve kasko bedelleri haricinde 2 yılda bir arabayı amorti ediyorlar. 3.yıldan sonra ise tamamen arabanın her günlük kirasından tamamen kara geçmeye başlıyorlar. Evet bu hesap tamamen doğru diyelim. Kurumsal araç kiralama İstanbul ilindeki şirketlere de 50,000 TL’den 40,000 TL’ye düşmüş olsun.

Aylık Oto Kiralama İstanbul

Aylık kiralık araç istanbul ilinde ortalama bir segment araçta 3,500-4,000 TL arasında oynuyor. Mesela Focus,Fiesta,Nissan Micra ve Opel Astra tarzı araçlar için geçerli olan bu fiyata neler dahil neler dahil değil iyice sormanız gerekiyor. Sınırsız km sınırı yıllar önce kalktı. İnsanlar giderek tatillerine daha fazla önem vermeye başlayınca İstanbul’dan taaa Urfa’ya kadar kiralık araçla gidenlerin sayısı artmaya başladı. En uygun araba kiralama İstanbul Anadolu Yakası’ndadır diyemem. Aynı şekilde avrupa yakasındadır da diyemem. Yapmış olduğunuz anlaşmanın şartları eğer sınırsız km ya da bir günlük km sınırı 500 ve üzeri ise bu anlaşmanın güzel olduğunu söyleyebilirim. Araç kiralama istanbul sabiha gökçen havalimanında genelde km sınırlı veriliyor. Bunun sebeplerine bakacak olursak İstanbul’a ağırlık olarak iş adamları geldiği için zaten onlar da pek parasına bakmıyorlar. İsterse günlük 1,000 TL olsun sonuçta şirketten gider gösterecekleri için pek fark etmiyor. Öte yandan da yabancı turistler de Dolarla geldiği için TL karşısında zaten paraları çok değerli olduğu için araba kiralama onlara ucuz geliyor.