İstanbul Anadolu Yakası Araç Kiralama

İstanbul Anadolu Yakası Araç Kiralama

9 Ekim 2018 0 Yazar: admin

İstanbul oto kiralama şirketleri İstanbul’un her 2 yakasına da ayrılmış durumdadır. Bir yandan iş merkezlerinin çok ağır bastığı Avrupa Yakası’nda Levent,Maslak semtleri öte yandan yeni yerleşim yerleriyle birlikte insan nüfusunun giderek arttığı Anadolu Yakası. Sürekli gelişen ve sürekli kalabalıklaşan bu koca şehirde yeni ihtiyaçlardan birisi de araba kiralamaktır.

İstanbul da araç kiralama fikri bundan 6-7 sene önce çok da mantıklı değildi. Mesela ben Wolkswagen arabamı 6 yıl önce 60,000 TL’ye almıştım. O zamanlar bir Ford Fiesta 35,000 TL’ydi. Sürekli araba kiralayan insanlara da bir türlü anlam veremiyordum. Ama şimdi benim aldığım araba 150,000 TL oldu. O zamanlar dolar ve euro 2,20 TL iken şimdi ise 5,5 TL oldu. Eee dolar ve Euro arttıkça da arabalara daha da zam gelmeye başladı. Aynı şekilde benzin ve motorine de zam geldi. İstanbul oto kiralama firmaları bile bu artışlardan etkilendi. İnsanlar araba satın almaktan vazgeçip sadece cts pazar için araba kiralamaya başladılar.

İstanbul Kiralık Araç Firmaları

Ucuz araba kiralama istanbul havalimani için mümkün olmadığını söyleyen bir takipçimiz için bir test yaptık. Oturduk telefonun başına Atatürk Havalimanı’ndaki rent a car firmalarını tek tek aradık. Aradığımız araba Opel Astra’ydı. Öncelikle bu arabanın fiyatlarını sorduk. İnanın bize aradığımız her firma bize çok farklı fiyatlar verdiler. Birbirine yakın 2 fiyat aldığımız adeta yok denecek kadar azdı. Kiralik araba İstanbul Havalimani için şunları söyledik. Merhabalar biz Adana’dan İstanbul’a geleceğiz de bizim haftasonu 2 günlük bir arabaya ihtiyacımız var dedik. Özellikle hafta sonu fiyatların daha fazla olduğunu söyleyen araç kiralama firmaları tabiri caizse tutturabildiğine iteliyorlar. En ucuz oto kiralama İstanbul Atatürk Havalimanı’nda günlük 300 TL diyorlar. İsterseniz hemen kaydınızı ve rezervasyonunuzu yapalım sonra araç kalmaz diye de zarf atıyorlar. Kiralama şirketleri arasında aynı arabaya aynı gün bile farklı fiyatlar istendiğine şahitlik ettikten sonra o Opel Astra için 300 TL vermeyin derim. Çünkü aynı araba başka firmada 150 TL.