Şirket İçin Araç Kiralama

Şirket İçin Araç Kiralama

27 Eylül 2018 0 Yazar: admin

Bugün sizlere şirket için araç kiralama fiyatları ve anadolu yakası gezilecek yerler hakkında bilgi vermek istedim. Bildiğiniz gibi İstanbul geçmişinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İstanbul Anadolu yakası ilçeleri denince Üsküdar,Beykoz,Adalar,Üsküdar ve Şile Ağva başta geliyor. Nitekim şirket oto kiralama konusu da gündeme gelince yeni açılan şirketimiz için araba kiralamak zorunda kaldık ve bazı yerlerden fiyatlar aldık. Bizim şirkete 20 tane araç lazımdı. Bir çok yer farklı araç kiralama tarifeleri veriyor. İşin aslı nedir ne değildir şöyle güzel bir araştırma yapalım dedik. Bugünkü şartlarda en az 15.000 TL meblağ gözden zaten çıkarılmıştı. En son bir tane güzel bir firmayla anlaşıp araç başı 12,500 TL rakama anlaştık.

Şirketlere araba kiralama yapan onlarca yer var ama biz sık eleyip ince dokuduk ve nasıl bir süreçten geçtik sizlere bu bilgileri paylaşma zamanı geldi. Öncelikle bakacağınız araç mutlaka dizel olmalı. Benzin fiyatları aldı başını gidiyor ve benzinli araba her zaman fazla yakıyor. Mazot fiyatları ise benzine oranla çok ucuz diyemem bir tık daha ucuz. Buna ilaveten dizel araba her zaman az yakıyor. Fakat dizel arabaların hem bakım masrafları çok pahalı hem de şirketlere kiralık araba verenler dizel arabalara biraz daha fazla istiyorlar. Durum şöyle ki; eğer arabanın periyodik bakımlarını rent a car firmasına yaptırırsanız yıllık araba kiralama maliyetiniz çok daha düşecektir. Mesela benzinli arabanın en basit yağ değişimi 80 TL iken dizel arabaların sadece yağ değişimi 120 TL’yi buluyor.

Şirketlere Kiralık Araç

Türkiye geneli araç kiralama şirketleri arasında mümkün olduğunca marka yapmış yerleri seçin. Çünkü bu firmalar size tam güvence paketleri veriyorlar ve sadece 60 TL karşılığında kiraladığınız arabanın 800 TL’ye kadar olan masraflarını şirket kendisi karşılıyor. Ayrıca yolda kalırsanız da çekici desteği hizmeti veriyorlar. Türkiye araç kiralama şirketleri arasında bazıları arabanın yıllık kasko ve sigorta maliyetlerini size yansıtırken bazıları ise kendileri karşılıyor. Bizim yine yaptığımız hesaplamalara göre eğer arabanın kasko ve sigorta işlemlerini de araç kiralama şirketi karşılarsa biz yine de karda olmuş oluyoruz. Kaskonuz mutlaka rent a car kaskosu olsun. Bazı yerler arabaların kaskosunu şahıs adına yaptırıyorlar ve ileride ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz.