Ticari Araç Kiralama

Ticari Araç Kiralama

27 Eylül 2018 0 Yazar: admin

Kim istemez ki araba kiralama ucuz yollu olsun. Havalar da ısınmış şöyle atlayalım arabaya İstanbul’dan çıkıp güzel bir Karadeniz turu yapalım. Yavaş yavaş İstanbul’un nemli ve bunaltıcı havasından kaçıp serin Karadeniz yaylalarına kendimizi teslim edelim. 3 kafadar arkadaş tam da hayalini kurduğumuz bu Karadeniz rotası için ofisten ofise rahat rahat konuşmak için whatsappta Karadeniz yolcusu kalmasın diye bir grup kurduk.

Benim ofisim Mecidiyeköy’de Ahmet’in ofisi ise Ümraniye’deydi. Akşamları da çoluk çocuk derken bir türlü konuşmaya fırsat bulamadık. Konuşmayı bırak daha 3 erkek de eşlerimizden Karadeniz turu için izin kağıtlarını imzalatmadık 🙂 Birazdan bu konuya detaylıca değineceğim ama hemen ticari oto kiralama maceramıza başlamak istiyorum. Bize lazım olan araç Kangoo ve Doblo tarzı bir araçtı. Karadeniz’de kamp yapacağımız için çadır ve kamp malzemelerimiz bir hayli fazla olacaktı. Ticari araç kiralama fiyatları diğer araçlara göre daha ucuz olacaktı. Bizim amacımız aslında lüks ve konfor değil. Yaylalara da çıkabilecek ve eşyalarımıza yetecek kadar bagajı olan bir araçtı. En sonunda Doblo kiralamaya karar verdik.

Kiralık Ticari Araç Fiyatları

Kiralık ticari araç kiralama konusunda herkes hem fikir oldu. Rent a car firması ile sözleşmeyi imzaladık hatta paramızı ve ön provizyon ödememizi de yaptık. Ünlü araç kiralama şirketleri pek bize göre değildi çünkü onlar başka esnaflar ne istiyorsa neredeyse 2 katını istiyorlardı. Neyse sözü çok uzatmadan bizim hanımlardan izin kağıtlarını imzalatma konusuna gireyim:) Artık herşey hazırdı. Rize Ayder Yaylası,Trabzon Maçka,Artvin Borçka Karagöl ve oradan da Batum’a geçecektik. Tabi Gürcistan Batum’a gideceğimizi hanımlara söyler miyiz? Tabi ki hayır:) Ben eşimden izin alırken öncelikle ona hediyeler alıyorum. Bebek’te güzel bir akşam yemeğine çıkartıyorum ve lafı orada açıyorum iznimi kopartıyorum. Ahmet de bir şekilde eşinden izni koparmış. Sıra Fatih’e gelince işler karıştı. Fatih’in eşi nuh diyor peygamber demiyor ve bir türlü izin vermiyor. Vay efendim neden arabayı türkiyenin en büyük oto kiralama şirketleri marka yerlerden almamışız da neden bizim tanıdık esnaftan almışız. Kadın şüphelenmiş. Batum’a gideceğimizi anladı demek ki:)