Yıllık Oto Kiralama Hakkında

Yıllık Oto Kiralama Hakkında

22 Ekim 2018 0 Yazar: admin

Yıllık araç kiralama yapacak olan şirketlere hak vermemek mümkün değil. Yıllık oto kiralama yaparak aslında şirketlerine kara geçirmiş oluyorlar. Neden mi? Çünkü kiraladıkları araç başına fatura kestirebiliyorlar. Yaktıkları benzini de şirketin gider kasasına işleyebiliyorlar. Araç kiralama firmaları da şirketlere uygun fiyata araç verdikleri gibi şirketin arabalarını yılda 1 kere değiştiriyorlar. Yıllık kiralık araç bu noktada kiralayan şirketin fazlasıyla işine geliyor.

Bitmedi. Yıllık ucuz araç kiralama yapan firmalar tüm bunların yanı sıra kiraladıkları aracın kasko,sigorta ve muayene gibi işlemleriyle uğraşmadıkları için hem işçilik maliyetinden hem de masraflardan kurtulmuş oluyorlar. Daha da bitmedi eğer araçları yolda kalırsa rent a car firmaları yolda kalan araçlara yol yardımı ve çekici gibi hizmetleri de ücretsiz sağlıyorlar. Yıllık oto kiralama fiyatları İstanbul ilinde pahalı da olsa kiralayan şirketler masraftan düştükleri için ekonomileri etkilenmiyor. Bunun üzerine eğer şirket arabası kiralıksa ve her hangi bir kazaya karışmış iseler hemen yenisini de alabiliyorlar. Bu saydıklarımız aracı kiralayan firmanın işine geldiği gibi aslında zahmetli de olsa kiralayan firmanın da fazlasıyla işine geliyor. Mesela 3,000 personeli olan bir kurumsal firma düşünün. Bu şirkette müdürler,ceolar ve üst düzey yöneticilerin yanı sıra taşıma,nakliye gibi işlemleri yapan personellere de araç verildiği için nereden baksanız böyle bir firmaya en az 200 araç temin ediliyor. Bu da demek oluyor ki bir rent a car firması yeni yılın ilk günlerinde 200 aracını elinden çıkarmış oluyor hem de yıllık.

Yıllık Araç Kiralama Fiyatları

Şimdi gelelim yıllık kiralık araç fiyatları konusunda. Bir üst düzey yönetici müdür elbette bir Renault Clio Symbol araca binemez yani binmez. Üst düzey yöneticilerin altındaki en dandik araba Jetta ve Passat tarzı arabalardır. Bu arabaların yıllık kiralama bedelleri ise 20,000 TL ile 30,000 TL arasındadır. Bir şirkette 5 üst düzey yönetici olsa yıllık maliyeti 100,000 ile 150.000 TL arasındadır. Yıllık araç kiralama ücretleri elbette sadece müdürlerden ibaret değil. Personelleri taşıyan servisleri de hesaba katmak lazım. Eğer bu şirket taşıma işi yapıyorsa en basitinden tekstil işi yapıyorsa panelvan araçlara ihtiyacı olacaktır. En az 20 panelvan aracın da maliyeti şirkete 1,000.000 TL civarında olur.